Навчальний проект
«Цікавий світ материків, на який я хочу потрапити»
Мета: узагальнити і
систематизувати знання учнів ; продовжувати вчити працювати з картою, захищати
презентації, виступати з інформаційними повідомленнями; розвивати
спостережливість, мовлення, навички дослідницької діяльності, пізнавальний
інтерес; вміння працювати з додатковою літературою; виховувати інтерес до
вивчення географії
Обладнання:
фізична карта півкуль, презентація вчителя; презентації дітей; кораблики для
мандрівок, глобус, фізична карта України, завдання для груп, логічно-опорна схема,
ілюстрації, підручник.
Хід уроку
I. Етап орієнтації
Створення емоційного
настрою
Сядьте всі рівненько,
Усміхніться всі гарненько,
Настрій в подорож візьмемо
Й мандрувати розпочнемо.
То що ж, як кажуть моряки: «Сім футів під
килем»
II. Етап цілепокладання
Визначення теми та мети
уроку
- Сьогодні ми здійснимо подорож океанами
та материками Землі.
Ознайомлення з планом
роботи
III. Етап проектування
1. Хвилинка фенологічних спостережень
2. Розгадування кросворда
3. Презентації роботи групи
4. Хвилинка-цікавинка
5. Робота в парах
6. Фізкультхвилинка
7. Гра «Істинні чи хибні твердження»
8. Гра «Ерудит»
9. Порт «Цікавинок»
10. Підсумок уроку.
11. Домашнє завдання
IV. Етап виконання плану
діяльності
Хвилинка фенологічних
спостережень
- А що треба знати, щоб відправитись у
подорож? (Прогноз погоди)
- Давайте послухаємо повідомлення
синоптиків.
Фронтальна робота.
Розгадування кросворда
- Як називається велика ділянка суші, що
оточена з усіх сторін водою? Щоб дати відповідь на це запитання, потрібно
розгадати кросворд.
1) Батьківщина картоплі. (Південна
Америка)
2) Який материк є найтеплішим? (Африка)
3) Назвіть найменший та найсухіший материк
на Землі. (Австралія)
4) Як називається найбільший острів?
(Гренландія)
5) Який материк є найбільшим? (Євразія)
6) Який материк називають «Королевою
холоду»? (Антарктида)
7) Третій за розміром материк, на якому є
найродючіші в світі ґрунти. (Північна Америка)
Перевірка домашнього
завдання
Презентації роботи групи
- Які материки є на Землі? (Всі діти у
класі об’єднані у 6 груп).
Перша група готувала
проект на тему «Материк Євразія»
Ми послухаємо презентацію вашої роботи.
Друга група готувала
проект на тему «Материк Африка»
Ми послухаємо презентацію вашої роботи.
Третя група готувала
проект на тему «Материк Північна Америка»
Ми послухаємо презентацію вашої роботи.
Четверта група готувала
проект на тему «Материк Південна Америка»
Ми послухаємо презентацію вашої роботи.
П’ята група готувала
проект на тему «Материк Австралія»
Ми послухаємо презентацію вашої роботи.
Шоста група готувала
проект на тему «Материк Антарктида»
Хвилинка-цікавинка
Історія виникнення
материків
Вчені припускають, що в прадавні часи всі
материки становили одне ціле. Це був такий собі праматерик, який отримав
назву Пангея. Потім він розколовся на кілька частин, які почали
дрейфувати в різних напрямках. Так утворилися Північна та Південна Америки,
Австралія, Африка та Євразія. Через кілька мільйонів років розташування
материків може змінитися. Такі зміни можуть супроводжуватися сильними
землетрусами та виверженнями вулканів.
Робота в парах
Сигнал «SOS!». Заблукалі кораблі не можуть
потрапити до своїх материків. Просять вашої допомоги. З’єднайте стрілками з
материком тільки правильні твердження.
Гра «Істинні чи хибні
твердження». Підтвердіть або заперечте.
A) Євразія - найхолодніший материк? (ні)
Б) Австралія - найвологіший материк? (ні)
B) Північна Америка - третій за розмірами
материк?(так)
Г) Антарктида - найменший материк? (ні)
Д) Африка - найжаркіший материк? (так)
Е) Південна Америка - найсухіший материк?
(ні).
Гра «Ерудит»
1. Який материк не має рік? (Антарктида).
2. Який найменший з материків?
(Австралія).
3. Який материк називають «полюсом спеки»?
(Африка).
4. Який найбільший материк? (Євразія).
5. По яким горам проходить межа між
Європою і Азією? (Уральським).
6. Який острів найбільший? (Гренландія)
7. Який материк називають «полюсом холоду?
(Антарктида).
8. В якій частині Євразії знаходиться
Україна? (В Європі).
Порт «Цікавинок»
Довідкове бюро «А чи
знаєте ви що...»
✵ В пустелі Калахарі (Африка) дуже жарко. Але 1 вересня
1981 року там вперше випав сніг!
✵ Дерево баобаб живе до 5 тисяч років (Африка)
✵ Повітря в Арктиці настільки холодне і сухе, що можна почути,
як хтось розмовляє навіть на відстані за 5 км від нього.
✵ Пінгвіни в Арктиці не живуть, вони живуть в Антарктиді,
на Південному полюсі
✵ В деяких районах Антарктиди лід настільки древній, що
тварини , яким мільйони років, наприклад такі, як мамонти, добре збереглися в
ньому.
✵ Лід Антарктиди стрімко тане. Багато експертів вважають,
що причиною такого стрімкого танення льодів є глобальне потепління. Якщо так
далі піде, то незабаром кораблі зможуть ходити з Європи в Азію по скороченому
маршруту
V.
Контрольно-оцюнювальний етап
Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»
Наша подорож підходить до завершення. Ми
повертаємось до України. Сподіваюсь, що наша подорож вам сподобалась.
Якщо поглянути на Землю із Космосу, то
видно , якою малою є наша планета порівняно зі Всесвітом. Це ще раз переконує
людей у необхідності захищати свій дім - планету Земля!
Майбутнє нашої планети залежатиме від вас
, тому що ви можете «стати дослідниками, моряками, авіаторами, інженерами,
вченими, що перемагають усі труднощі і стихії».
Отож, і я вам бажаю бути наполегливими у
досягненні своєї мети, успіхів у здобутті знань. Дякую за співпрацю!
VI. Домашнє завдання.
Творче завдання. Здійснити уявну подорож
по одному з материків, проілюструвати її.
Тема. Що таке толерантність.
Толерантне ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Практична
робота. Створення подарунку дитині, яка має проблеми зі здоров’ям.
Мета: ввести і закріпити визначення
терміну «толерантність», відпрацювати вміння бачити індивідуальне в кожній
людині, показати, що таке толерантне ставлення до відмінностей, сформувати
уявлення про толерантне ставлення, виховувати почуття відповідальності за свої
вчинки.
Хід уроку.
1.Організаційний момент.
-Привітання.
Створимо гарний настрій. Знайдіть мовчки очима сусіда і посміхніться йому так, щоб
стало приємно і йому, і тобі. Спасибі за позитивний настрій.
Щирість, доброта, старання. Тож прийміть мої вітання.
2.Актуалізація опорних знань. (слайд 1)
-Завдання отримала кожна група: « Як вітаються різні народи світу?» (японці, європейці,
ескімоси)
1група- ви вітаєтесь як японці (вклоняються)
2група- ви вітаєтесь як європейці (потискають руки)
3група- ви вітаєтесь як ескімоси(труться носами)
У такій незвичайній формі
привітання ми висловили повагу одне до одного.
3.Повідомлення теми уроку.
Сьогодні незвичайний урок. Ви дізнаєтесь,
чому присвячений він, розгадавши загадку.
Вранці на чотирьох, вдень на двох, увечері на трьох. (Людина)
Діти. Роблять припущення, з
допомогою вчителя приходять до розгадки.
Ми будемо говорити про людину,
про людські вчинки, про позитивні якості
людини, які є дуже важливими для кожного з нас. Є така відома фраза, яку ми часто чуємо
від дітей.: "Щоб мене боялись, щоб не
насміхались!". І один герой мультфільму дуже хотів стати таким
сміливцем..
4.Перегляд мультфільму «Капітошка». (слайд 2).
-Про
що цей мультфільм? (Про маленького
Вовчика, який мріє вирости і стати страшним звіром. Після літньої
зливи до нього в хатину потрапляє весела і товариська дощова краплинка
Капітошка. Спочатку Вовчик намагається її з'їсти, але краплинка запрошує його
погратися разом. Із Капітошкою вовк забуває про свої кровожерні мрії та стає
добрим і приязним. Він не хоче розлучатися із новим другом, але краплинці час
вертатися на рідну хмаринку.)
-За що любимо Капітошку? (За веселі пісні Капітошки та
його товариський характер. Саме Капітошка показує Вовчику, що йому краще бути
радісним та добрим, аніж сумним та злим.)
-У чому схожість між ними?
Ми з вами щасливі люди – нам даровано найвищу
цінність. Скажіть, будь ласка, діти, на вашу думку, яка найвища цінність є у
кожного з нас?(життя). Право на життя записано у Декларації прав людини першим.
Спробуємо зрозуміти, як треба поводитись, щоб насолоджуватися кожною хвилиною
життя, щоб отримати радість від спілкування з іншими людьми. Всі ми різні,
кожен має свої здібності і нахили.
Від кожного з вас залежить якими будуть стосунки у нашому класному колективі, у
всій країні, на всій планеті. Для того, щоб мирно жити в колективі, треба
ставитися одне до одного доброзичливо, дружньо, терпляче, шанобливо. Неможливо
подобатися всім, неможливо любити всіх, неможливо, щоб усі діти класу були
відданими друзями, тому що ми всі маємо різне виховання, інтелект, бажання
вчитися, характери, смаки, темперамент. А на всій земній кулі ми зустрінемо ще
інших різних людей. Не варто бути «такими як всі», але необхідно поважати інші
думки і вміти відстоювати власну позицію. Ми можемо жити в злагоді одне з
одним, цінувати одне одного, приймати всіх такими, якими вони є, тобто бути
толерантними одне з одним.
Отже тема уроку….(слайд 3)
5.Знайомство з поняттям «толерантність.»
1група.Поняття з підручника.(ст..61)
2група. Поняття зі словника.(слайд 4)
Толерантність — це терпимість і повага до інших людей, які мають не такі, як у тебе,
погляди, думки, звичаї, стан здоров’я, спосіб життя тощо.
Толерантність (від лат. tolerantia) — терпіння, прийняття іншої людини такою, якою вона є, зі всіма її
достоїнствами і недоліками.
- А звідки це слово прийшло до нас
розповім я. (слайд 5)
У Франції, колись давно, жив Шарль Моріс Талейран.
Це була людина досвідчена, добре
вихована, талановита. Уміла враховувати настрої оточуючих, уважно до них
ставилась.
Від імені цієї мудрої людини з’явилось слово «толерантність», що в перекладі на
українську мову означає… (терпіння).
«Термін «толерантність» пояснюється, як терпиме, поблажливе ставлення до чиїхось
думок, вірувань, поглядів до інших народів, культур.»
Пам’ятайте! 16 листопада — Міжнародний день толерантності. (слайд 6)
3група. Вірш «Толерантність врятує
світ.». (слайд 7).
Толерантне ставлення людини
Збереже планету від негод,
Розрубає мотлох павутини,
Переріже нитку перешкод.
Толерантне ставлення до всього
Збереже, врятує і спасе,
Допоможе вгледіть перемогу,
Допоможе витримати все.
Будь завжди нестримним вільнодумцем,
Свої мрії пензлем намалюй,
Освіти життя яскравим сонцем,
Толерантний Всесвіт побудуй!
6.Вчитель розповідає притчу. (слайд 8).
Жив собі хлопець із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок із
цвяхами і сказав по одному забивати у паркан щоразу, коли хлопець втратить
терпець і посвариться з кимось. Першого дня хлопець забив 37 цвяхів. Згодом він
навчився себе опановувати, і кількість забитих цвяхів щодня зменшувалася.
Хлопець зрозумів, що легше навчитися стримувати свої емоції, ніж забивати
цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до
батька і сказав про це. Тоді батько наказав синові витягти з паркана по цвяху у
ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минали
дні, і згодом син міг сказати батькові, що в паркані не залишилося жодного
цвяха. Батько підвів сина до огорожі та сказав: «Ти добре поводишся, синку, але
подивися, скільки дірок залишилося.. Огорожа вже ніколи не буде такою ,як
колись…». Коли ви з кимось сваритеся і кажете йому щось неприємне, ви залишаєте
в іншій людині такі рани, як ці діри. І рани зостаються, попри те, скільки
разів потім ви просите вибачення. Словесні рани заподіюють такий самий біль, як
фізичні. Діти, не забиваймо цвяхів ворожості, непорозуміння і жорстокості в
душі людей. Будьмо толерантними, а, отже, розуміймо одне одного.
7.Гра «Це все я, це все я, це компанія
моя». (слайди 9-10).
Якщо ти толерантна людина, то повинен…
Допомагати мамі.
Робити комусь зле, якщо ніхто цього не бачить.
Берегти природу й охороняти її.
Шанувати працю інших людей.
Бути вихованим, стриманим.
Обманювати, хвалитися.
Насміхатися з чужого горя.
Добре вчитися, багато читати.
Не слухати батьків.
Допомагати друзям у біді. Ділитися тим, що в тебе є.
Ображати інших і грубіянити.
Захищати слабкого.
Красти.
Жити й поважати життя кожної людини.
8.Фізхвилинка.(слайд
11).
9.Різні життєві ситуації. Інсценізація.
(слайд12).
Зайчик: Раз,два, три ,чотири ,п’ять
–
Вийшов зайчик погулять!
В мене є смачна цукерка,
Є скакалка, є люстерко!
Лисиця: Йди сюди, малюк вухатий!
Мусиш все мені віддати!
Дай скакалку! Дай люстерко!
Це мені воно згодиться,
Я ж – красунечка Лисиця!
(Лисичка забирає речі, красується. Зайчик плаче. Входить Ведмідь.)
Ведмідь: Декларації, Лисице,
Ти, звичайно, не читала.
Є такий закон на світі,
Це серйозна дуже справа:
Ображать не маєш права
Слабших себе і малих!
Тож віддай все зайченяті,
Бо такий закон для всіх!
10.Ознаки толерантності.(кожна група
має картки, на них надруковані різні ознаки, треба підкреслити ознаки
толерантності і зачитати). (слайд13).
Картка 1.
Зловтіха, егоїзм, конфлікт, доброта, повага, розуміння, миролюбність, безсердечність, співчуття, великодушність,
безтактність.
Картка2
Доброта, сердечність, хвастощі, рівність,
грубість, милосердя, зарозумілість, співчуття, прихильність, повага, великодушність.
Картка3
Підтримка, миролюбність, співпраця, рівність,
співчуття, скупість, брехня, згода,
заздрість, милосердя, великодушність, доброта.
11.Кадри з мультфільму «Квітка Семицвітка.»
(слайд 14).
Дівчинка Женя отримала чарівну квітку, яка виконує
будь – які бажання. Але звертатися до неї можна лише сім разів, бо саме стільки
пелюсток на квіточці. Шість пелюсток дівчинка витратила даремно, і тільки з
останньою пелюсткою зробила добру справу.
12. Творча робота «Квітка толерантності».
(слайд15).
Квітка толерантності.(Діти
на листочках пишуть ознаки толерантності. Приклеюють на
дошку.)
13. Рефлексія. (слайд16).
-
Які якості
притаманні для толерантної особистості?
Висновок.
Бути толерантним – означає поважати відмінності, які існують між людьми.
- Бути толерантним — означає звертати увагу на те, що
зближує, а не роз’єднує людей.
-
Чи важко
поставити себе на місце іншої людини і зрозуміти її переживання?
Наш клас - це маленька сім'я.
І хотілося б, щоб у нашій родині завжди панували доброта, повага,
взаєморозуміння, не було ні сварок, ні конфліктів. Так як одним із символів толерантності є рука людини, яку ми можемо
протягнути не тільки своїм близьким, але й всім тим, хто нас оточує. Покладемо
всі свої руки один на одну – і це буде
символ дружби нашого класу.
А ще
пригадаймо з вами мультфільм про
Кота Леопольда. Він говорив такі мудрі слова «Давайте жити дружно!». (слайд17- 18).
Пісня «Даруй добро».
5.Знайомство з поняттям «толерантність.»
12. Творча робота «Квітка толерантності». (слайд15).
Навчальний проект
“Чому не можна випалювати стерню?
Урок математики у 2 класі
https://docs.google.com/document/d/19aUmIfLExFrSC44QC9VFLF9Iy9Ew5-5UTOeYYK9ypzc/edit?usp=sharing
Урок з основ здоров'я в 1 класі
Мета: продовжувати формувати уявлення учнів про здоровий спосіб життя, його складові частини, про активний і пасивний відпочинок; розвивати вміння визначати корисні звички, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я, виховувати в дітей бажання наслідувати корисні звички.
Обладнання і матеріали: підручник, пелюстки квітки, презентація, сигнальні картки.
Щоб міцне здоров’я мати,
Добре слід про нього дбати.
1. „Мозковий штурм”. (на дошці зображено серединку квіточки ромашка)
Нам потрібно прикрасити її пелюстками. На пелюстках написано те, на що не шкода витрачати свій час
(ранкова гімнастика, ігри, заняття спортом, догляд за власним одягом і взуттям, дотримання режиму дня, чищення зубів, загартовування,заняття в секціях і т.д.). Прикрашаючи серединку, необхідно довести свою думку за допомогою слів: „Я вважаю, що...”
(Учні підходять до столу, беруть пелюстки і прикріплюють на дошці)
Діти, подивіться, яка гарна у нас квіточка.
– А чи зможе вона жити без коріння?
Корінь нашої квіточки – це здоров’я. Без коріння квіточка жити не зможе, тому дбати про здоров’я потрібно від самого народження.
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим,
Тільки треба знати,
Як здоровим стати!
– Чи знаєте ви, як стати здоровим?
Сьогодні ми з вами відправимось у подорож, дізнаємось багато цікавого і корисного.
1. Розповідь учителя.
Життя і здоров’я людей залежать від самої людини. Від того, який настрій, які бажання, яка поведінка людини, залежить її самопочуття, здоров’я. Якщо людина доброзичлива і шаноблива до інших, то позитивні емоції наповнюють її добром і здоров’ям.
Дуже часто людина робить якість вчинки, не задумуючись над ними, тому що вони увійшли у звичку. Отже, сьогодні ми будемо говорити про звички.
– Які корисні звички для фізичного здоров’я ви набули за прожиті вами роки? ( відповіді дітей).
Щоб бути здоровим, треба свій день розподіляти за режимом. Треба виконувати в один і той же час всі режимні моменти.
З чого починається день?
– Що ти їй порадиш?
1. Гра «Віднови прислів’я» ( робота в парах).
– Що на уроці дізналися нового?
– Що таке здоровий спосіб життя?
– Які бувають звички?
– Які корисні звички ви знаєте?
Комментариев нет:
Отправить комментарий